معرفی بهترین نویسندگان دنیا

«نویسندگان بزرگ زیادی در جهان وجود دارند، اما در اینجا چند مورد از مشهورترین و مورد احترام‌ترین آنها وجود دارد:

* **ویلیام شکسپیر** (1564-1616): نمایشنامه‌نویس، شاعر و بازیگر انگلیسی که به طور گسترده در نظر گرفته می‌شود. به عنوان بزرگترین نویسنده زبان انگلیسی و بزرگترین نمایشنامه نویس جهان. او به خاطر 39 نمایشنامه، 154 غزل، دو شعر روایی بلند و چندین شعر دیگر شناخته شده است. برخی از مشهورترین آثار او عبارتند از: *هملت*، *رومئو و ژولیت*، *شاه لیر* و *مکبث*.

* **لئو تولستوی** (1828-1910): رمان‌نویس روسی که به خاطر نوشتن دو رمان حماسی مشهور است. *جنگ و صلح* و *آنا کارنینا*. او همچنین به خاطر داستان‌های کوتاه و نمایشنامه‌هایش شناخته شده است.[Image of لئو تولستوی]* **فیودور داستایوفسکی** (1821-1881): رمان‌نویس و فیلسوف روسی که به خاطر کاوش‌های روان‌شناختی عمیق در آثارش مشهور است. از انسان بودن برخی از مشهورترین آثار او عبارتند از: *جنایت و مکافات*، *برادران کارامازوف* و *ابله*.[Image of فیودور داستایوفسکی]* **مارک تواین** (1835-1910): نویسنده و طنزپرداز آمریکایی. بیشتر به خاطر رمان‌های ماجراجویی‌اش برای کودکان، *ماجراهای تام سایر* و *ماجراهای هاکلبری فین* شناخته می‌شود. او همچنین به خاطر نقدهای اجتماعی و نثر طنز خود شناخته شده بود.[Image of مارک تواین]* **چارلز دیکنز** (1812-1870): رمان‌نویس انگلیسی که به خاطر رمان‌های اجتماعی و انتقادی‌اش مشهور است. برخی از مشهورترین آثار او عبارتند از: *الیور توئیست*، *سرود کریسمس*، *آرزوهای بزرگ* و *دیوید کاپرفیلد*.[Image of چارلز دیکنز]* **جین آستن** (1775-1817): رمان‌نویس انگلیسی که به خاطر رمان‌های طنز و عاشقانه‌اش مشهور است. برخی از مشهورترین آثار او عبارتند از: *غرور و تعصب*، *عقل و احساس*، *اما* و *منسفیلد پارک*.[Image of جین آستن]* **ویلیام فاکنر** (1897-1962): رمان‌نویس، نویسنده داستان کوتاه و شاعر آمریکایی. او به خاطر سبک نگارش تجربی و کاوش در مضامین جنوب آمریکا مشهور بود. برخی از مشهورترین آثار او عبارتند از: *خشم و هیاهو*، *پناهگاه* و *خشم و هیاهو*.[Image of ویلیام فاکنر]* **جیمز جویس** (1882-1941): رمان‌نویس، نویسنده داستان کوتاه و شاعر ایرلندی. او به خاطر رمان‌های مدرنیستی‌اش، به‌ویژه *اولیس*، که به دلیل جریان سیال ذهن مشهور است، شناخته شده است.[Image of جیمز جویس]* **ویرجینیا وولف** (1882-1941): رمان‌نویس، مقاله‌نویس، ناشر و فمینیست انگلیسی. او به خاطر رمان‌های تجربی و مدرنیستی‌اش، مانند *خانم دالووی* و *به فانوس دریایی* مشهور بود.

اینها تنها تعدادی از نویسندگان بزرگ جهان هستند. نویسندگان بزرگ دیگری نیز وجود دارند که می‌توانستند در این فهرست گنجانده شوند.

gamer87 وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *